СЕРЕДНЯ ОСВІТА В США

Система освіти в США включає 4 рівня: початкова, середня, вища і післядипломна.

Слід зазначити, що освіта в США на державному рівні не регулюється. Уряд може впливати на питання освіти лише шляхом рекомендацій та фінансування програм.

У віці 5 років діти йдуть в нульовий клас початкової школи (elementary school). У початковій школі дітей вчать писати, читати, рахувати; вивчаються основи алгебри, граматики, природничих наук. Є фізкультура і образотворче мистецтво.

Початкова школа триває до шостого класу, після чого учні переходять в середню школу (middle school). Тут навчання триває до 8 класу, з 11-12 до 13-14 років. Кожен предмет веде окремий викладач. В учнів є свобода вибирати певні предмети.

9-12 класи – це вища школа (high school), яку випускники закінчують в 18 років. Тут у учнів з’являється дуже велика свобода у виборі предметів. Звичайно, шкільними правилами обмовляється, які предмети повинні залишитися обов’язково: як правило, це математика, англійська мова, громадські та природничі науки і фізкультура. Але кожен з цих предметів може включати в себе курси на вибір.

До речі, у вищій школі немає традиційних для нас занять фізкультурою: тут школярі займаються будь-яким одним видом спорту – легкою атлетикою, баскетболом, плаванням і т.д.

У 12 класі учні мають можливість вибрати предмети для поглибленого вивчення – так званий Advanced Placement, – що дає право вступити потім відразу на другий курс університету. Результати підготовки дають 90% пільги при вступі до ВНЗ не тільки США і Канади, а й інших держав.

Під час навчання в старшій школі учнів націлюють на надходження в коледжі. До речі, після закінчення 12 класу в Америці випускник може надходити куди завгодно – диплом котирується всюди. Але щоб стати його власником, не обходимо, починаючи з 9 класу, заробляти кредити – всього 20-24, в залежності від штату. Нарахування кредитів відбувається за кожен успішно зданий предмет.

Також під час навчання в старшій школі учні здають тести SAT або ACT для вступу в коледж. Мета іспиту SAT – оцінити готовність до навчання в коледжі. Іспит складається з 3 розділів: математика, аналіз тексту і лист. Остання частина передбачає написання есе. ACT також вимірює готовність абітурієнта до навчання у вищому навчальному закладі і складається з 4 частин: англійська мова, читання, математика і наукове мислення.

У США існують державні та приватні школи. Але часто іноземним учням важко потрапити в державну школу через відсутність громадянства або статусу резидента. Набагато легше вступити в приватну школу. Серед останніх великою популярністю користуються школи-пансіони – boarding school. Зазвичай рівень освіти в них вище ніж в державних та інших приватних школах. Крім цього, такі навчальні заклади можуть готувати до вступу в певні університети.

Існують різні пансіони: окремі для хлопчиків і дівчаток; з ухилом в початкову військову підготовку, музику, математику і т.д .; терапевтичні або спрямовані на психологічну допомогу для важких підлітків; спрямовані тільки на учнів певної вікової групи.

Підготовку до вступу в школу-пансіон краще починати за 1,5 – 2 роки. Процес подачі документів багато в чому схожий з процесом вступу до університету. Список документів зазвичай включає аплікаційну форму, транскрипти (перелік предметів, що вивчаються, їх докладний опис і кількість годин), рекомендаційні листи (наприклад, від вчителів або директора української школи, де вчиться абітурієнт). Додаткові документи – Parent’s Statement для батьків і Candidate’s Statement для абітурієнта. В есе для батьків необхідно викласти мотивацію того, чому дитина повинна вчитися саме в цій школі. В есе учня питання можуть бути різними, що стосуються мотивації, хобі, визначеної теми для роздумів, – це залежить від школи. Обов’язковою умовою є володіння англійською, тому учневі потрібно буде скласти іспит TOEFL і пройти тест SSAT, розроблений для учнів середньої школи.

Закінчивши початкову освіту – 12 класів школи (в будь-якій країні), в США у Вас буде можливість отримання подальшої освіти в двох варіантах:

1. Associate’s degree

По суті, технікум, дає додаткові можливості для роботи помічником юриста, помічником аналітика, секретарем, помічником фармацевта і так далі. Отримують такий кваліфікаційний рівень в Community College, Junior College, Technical College, City College.

З плюсів навчання в таких коледжах буде:

більш низька вартість навчання в порівнянні з навчанням у ВНЗ;
навчання триває два роки, після чого можна вступати до того ж ВНЗ, тільки на 3-й курс. Виходить так, що студент не втрачає рік, як наприклад, в Україні, але при цьому, економить фінанси.

2. Bachelor / Master’s Degree

Це бакалаврат, тобто ВНЗ, що випускає бакалаврів. Надходять в такі уч

Виберіть розділ

СЕРЕДНЯ ОСВІТА

Список учебных заведений

Список учебных заведений

Тип учебного заведения


Запишись

на одну з програм прямо зараз

star star star

ти отримаєш

унікальну можливість

здійснити свої мрії

    [recaptcha]