СЕРЕДНЯ ОСВІТА В ВЕЛИКОБРИТАНІЇ

Британські школярі вступають до школи вже в 4-5 років і продовжують навчатися протягом 13 років. Система середньої освіти Великобританії складається з таких елементів:

Primary school (початкова школа, 4 – 11 років)

З 1 по 6 клас початкової школи діти активно розвивають свої творчі та дослідницькі навички. Основна мета навчання на цьому етапі – навчитися ефективно взаємодіяти з однолітками, вести конструктивний діалог, робити висновки.

Secondary school (середня школа, 11 – 14 років)

Велика увага приділяється роботі в групах, дискусій.

GCSE (General Certificate of Secondary Education) (програма підготовки до отримання сертифіката про середню освіту)

З 14 до 16 років школярі повинні вибрати майбутню спеціалізацію. В цей час в школі пропонується кілька обов’язкових предметів, а також дисципліни на вибір, наприклад, мистецтво, дизайн, бізнес, іноземні мови. В кінці 2-річного навчання випускники складають іспити і отримують сертифікат з балами від A до G.

A-Level (національна програма підготовки до вступу до ВНЗ).

Програма триває 2 роки, і після її закінчення випускники здають іспит A-Level, який і є основою для зарахування в британський університет.

Можливості для українських випускників

Випускнику української школи, яка бажає навчатися в університетах Великобританії, також доведеться закінчити програму A-Level, щоб покрити академічну різницю. Але є і ще один варіант – вступити на програму міжнародного бакалаврату (International Baccalaureate). Вона схожа на попередню, але готує абітурієнтів до вступу не тільки в британські вищі навчальні заклади, а й в провідні університети США, Канади, Швейцарії, Австралії та інших країн. Студент вивчає предмети за вибором: 3 предмета – на стандартному рівні, 3 – на просунутому (в залежності від спеціалізації). Програма визнається більш ніж в 100 країнах.

Для бажаючих навчатися в університетах Великобританії існує ще один варіант підготовки – це програма Foundation. Це прискорена програма підготовки тривалістю один рік, і при хорошому рівні англійської і високих оцінках вона дозволяє вступити в багато топові ВНЗ Об’єднаного Королівства. Однак, якщо мета абітурієнта – найпрестижніші університети з ТОП-10, вона не підійде. В цьому випадку потрібно вибрати варіант з A-Level.

А як бути тим, хто вже провчився в українському університеті і не хоче втрачати рік? Варто розглянути програму Diploma ( «Диплом») – це навчання тривалістю один рік на базі британських університетів за такими спеціальностями, як бізнес-менеджмент, економіка, юриспруденція, інформаційні системи. Після завершення програми студент має право вступити на другий курс університету за тією ж спеціальністю.

 

Англійські школи-пансіони

Часто іноземні школярі починають своє навчання в Великобританії з середніх або старших класів. Багато іноземців надходить в англійські школи-пансіони, вибираючи якісне класичне освіту, усталені традиції і передову методику навчання.

У Великобританії налічується понад 2000 пансіонів. У приватних школах навчальна програма максимально насичена різноманітними дисциплінами. Обов’язкове увага приділяється спорту: тенісу, футболу, баскетболу, регбі, гольфу, плавання. У більшості пансіонів розроблені свої програми з мистецтва, є театри, симфонічні оркестри, джазові ансамблі.

Зазвичай набір в приватні школи-пансіони проводиться при переході дитини з одного освітнього рівня на інший. Наприклад, це вік 11-13 років (перехід в середню школу) або 16 років (початок програми підготовки A-Level). Бронювати місце в школі слід не пізніше, ніж за рік до початку навчання. Для такого бронювання слід заповнити реєстраційну форму на сайті школи. Найлегше звернутися до офіційних посередників-представникам школи в Україні, які допоможуть з подачею заявки і збором необхідних документів.

Якщо рівень знань дитини і його англійської мови відповідає вимогам школи, навчальний заклад надсилає офіційне запрошення для відкриття візи і рахунок на оплату навчання.

Оплата навчання відбувається кожен триместр. Зимовий триместр в приватних школах починається у вересні, а закінчується в другій половині грудня. Весняний триместр триває з початку січня до кінця березня, а річний – з середини квітня до першої половини липня.

Зазвичай заняття починаються у вересні, але в деяких приватних школах Англії нові учні можуть починати навчання на початку будь-якого триместру.

Виберіть розділ

СЕРЕДНЯ ОСВІТА

Список учебных заведений

Список учебных заведений

Тип учебного заведения


Запишись

на одну з програм прямо зараз

star star star

ти отримаєш

унікальну можливість

здійснити свої мрії

    [recaptcha]