США

Для всіх, хто прагне жити в найрозвинутішій країні світу – США, – пропонуємо
продовжити свою освіту в навчальних закладах Америки.

ОСВІТА В США


ПОЧАТКОВА І СЕРЕДНЯ ОСВІТА

Система освіти в США складається з 4 рівнів: початкової, середньої, вищої та післядипломної освіти.

Слід відзначити, що освіта в США на державному рівні не регулюється. Уряд може впливати на освітні питання лише шляхом рекомендацій та фінансування програм.

У віці 5 років діти йдуть до нульового класу початкової школи (elementary school). Тут їх навчають писати, рахувати; вивчаються основи алгебри, граматики, природничих наук. Є фізичне виховання та образотворче мистецтво. Навчання у початковій школі триває до 6 класу, після чого учні переходять до середньої школи (middle school). Тут вони навчаються до 8 класу, з 11-12 до 13- 14 років. Кожний предмет викладає окремий учитель. В учнів є свобода обирати певні предмети.

9-12 класи – це вища школа (high school), яку випускники закінчують у 18 років. Тут в учнів з’являється дуже велика свобода у виборі предметів. Звісно, шкільні правила обумовлюють, які дисципліни є обов’язковими: як правило, це математика, англійська мова, суспільні та природничі науки та фізичне
виховання. Однак кожний із цих предметів може включати курси за вибором. До речі, у вищій школі немає традиційних для занять з фізкультури: тут школярі займаються певним видом спорту – легкою атлетикою, баскетболом, плаванням тощо.

У 12 класі учні мають можливість обирати предмети для поглибленого вивчення – так званий Advanced Placement, – що дає право вступати потім одразу на другий курс університету. Результати підготовки надають 90% пільги під час вступу до вишів не тільки США й Канади, але й інших країн. Під час навчання в старшій школі учнів спрямовують на вступ до коледжів. До речі, після 12 класу в Америці випускник може вступати куди завгодно – диплом визнається всюди. Але, щоб його отримати, необхідно починаючи з 9 класу заробляти кредити – усього 20-24, залежно від штату. Нарахування кредитів відбувається за кожен успішно зданий предмет.

Також під час навчання в старшій школі учні складають тести SAT або ACT для подальшого вступу. Мета іспиту SAT – оцінити готовність до навчання в коледжі. Цей екзамен складається з 3 розділів: математика, аналіз тексту та письмо. Остання частина передбачає написання есе. ACT також перевіряє готовність абітурієнта до навчання у закладі вищої освіти та складається з 4 частин: англійська мова, читання, математика та наукове мислення.

У США існують державні та приватні школи. Але часто іноземним учням складно потрапити до державної школи через відсутність громадянства або статусу резидента. Набагато легше вступити до приватної школи, серед яких дуже популярними є школи-пансіони – boarding schools. Зазвичай якість освіти у них вищий, ніж у державних та інших приватних школах. Крім того, такі навчальні заклади можуть додатково готувати до вступу до певних університетів.

Існують найрізноманітніші пансіони: окремі для хлопців і дівчат; із нахилом у початкову військову підготовку, музику, математику тощо; терапевтичні або спрямовані на психологічну допомогу для складних підлітків; розраховані тільки на учнів певної вікової групи. Підготовку до вступу до школи-пансіону краще починати за 1,5 – 2 роки. Процес подачі документів у багатьох моментах схожий із процесом вступу до університету. Список документів зазвичай містить аплікаційну форму, транскрипти (перелік дисциплін, що вивчаються, їхній детальний опис та кількість годин), рекомендаційні листи (наприклад, від учителів або директора української школи, де навчається абітурієнт). Додаткові документи – Parent’s Statement для батьків і Candidate’s Statement для абітурієнта. В есе від батьків необхідно викласти мотивацію того, чому дитина має навчатися саме в цій школі. В есе учня питання можуть бути різними та стосуватися мотивації, хобі, певної теми для роздумів, – це залежить від школи. Обов’язкова умова – знання англійської мови, тому учневі необхідно скласти іспит TOEFL та пройти тест SSAT, розроблений для учнів середньої школи.

Якщо ви завершите 12 класів школи в будь-якій країні, у США у вас буде можливість подальшої освіти у двох варіантах:

1. Associate’s degree

ПФактично це технікум, що дає додаткові можливості для роботи помічником юриста, аналітика або фармацевта, секретарем тощо. Такий кваліфікаційний рівень можна отримати в Community College, Junior College, Technical College, City College.

Плюси навчання в таких коледжах:

2. Bachelor / Master’s Degree

Це бакалаврський ступінь. Його можна отримати в навчальних закладах, куди вступають після школи або після завершення коледжу.

ВИЩА ОСВІТА

 

Після завершення навчання в школі випускники вступають до коледжу або університету. Для отримання ступеня бакалавра слід провчитися ще 4 роки, магістра – ще додатково 2 роки.

Коледжі можуть пропонувати дворічну програму навчання (так звані junior college) та чотирирічну. Закінчивши «молодший коледж», випускник отримує асоційований ступінь – associate degree – та може працювати, наприклад, медсестрою, вихователем в дитячому садку, секретарем тощо. Після завершення дворічної програми багато хто з випускників вступає до коледжу з 4-річним навчанням одразу на 3 курс і після завершення коледжу отримує диплом бакалавра.

Для навчання необхідно обирати тільки акредитовані навчальні заклади – так ви можете бути впевнені, що ваш диплом буде визнаватися в США та за межами країни.

Саме навчання в США разюче відрізняється від нашого: наприклад, у США немає обов’язкових (загальних) предметів для студентів, немає заліків після завершення терміну вичитування матеріалу з дисципліни і, звісно ж, немає поняття заочної освіти.

Освітня система США вибудована навколо поняття «кредит», який є своєрідною одиницею оцінювання та розуміння рівня підготовки студента. Кредит у США чимось схожий на наше поняття предмету, але все ж таки вони не тотожні.

Таким чином, стає зрозуміло, що, вступаючи до вишу в США, студент не зобов’язаний вивчати загальні предмети. Часто буває так, що під час вступу абітурієнт просто обирає навчальний заклад, а визначається зі спеціальністю вже самостійно. Є категорія вишів, де абітурієнти вступають на певні факультети й майже одразу отримують орієнтовну спеціалізацію, але всі предмети студент уже обирає самостійно. Існує також і категорія вишів, у яких студенти визначаються зі спеціалізацією до кінця другого року навчання.

Така система навчання дуже зручна. Уявіть собі: студент має величезні можливості для контролю процесу свого навчання, остаточного розуміння своїх нахилів до тої чи тої сфери знань, розподілу свого часу. Для отримання кредита з дисципліни студенту надається певний термін для підготовки рефератів, курсових проектів, домашніх завдань, і складати це все можна майже в будь- який час, головне – до настання дедлайну (крайнього терміну).

Така система кредитів надає можливість отримати ступінь бакалавра значно раніше, ніж за 4 роки навчання. У цьому випадку все залежить від того, скільки академічного навантаження та кредитів на семестр буде брати сам студент. Мінімум кредитів на семестр – 15, а максимум залежить лише від бажання
студента.

Є два типи пріоритетності предметів: majors і minors. Majors — основні для спеціальності, тобто предмети, бали за які студент отримає як результат в дипломі безпосередньо за своєю спеціалізацією. Minors – додаткові, необов’язкові для спеціальності студента, але такі, що дозволяють отримати сертифікат за «додатковою спеціальністю».

ВАРТІСТЬ НАВЧАННЯ

Вартість навчання в США варіюється: приблизно від $10 000 на рік (Community College) до $100 000 на рік за навчання в найпрестижніших вишах країни. Багато що в ціні за навчання залежить від бренда університету або
можливостей більшого академічного навантаження. Агентство Student Travel допоможе вам підібрати оптимальну програму навчання, потрібний виш та зібрати всі необхідні для вступу документи.

Виберіть розділ

ПІДГОТОВКА ДО ВСТУПУ В ВНЗ

Список учебных заведений

Список учебных заведений

Тип учебного заведения


Мовні школи ДЛЯ ДОРОСЛИХ

Список учебных заведений

Список учебных заведений

Тип учебного заведения


СЕРЕДНЯ ОСВІТА

Список учебных заведений

Список учебных заведений

Тип учебного заведения


Мовні школи ДЛЯ ДІТЕЙ

Список учебных заведений

Список учебных заведений

Тип учебного заведения


Запишись

на одну з програм прямо зараз

star star star

ти отримаєш

унікальну можливість

здійснити свої мрії

    [recaptcha]