СЛОВАЧЧИНА

Цю країну українці незаслужено обходять своєю увагою, віддаючи перевагу її безпосередньої сусідки – Чехії. Хоча в 2008 році держава також увійшло до Європейського союзу, що зробило вищу освіту в Словаччині рівноцінним по відношенню до отриманого в інших країнах Європи. Навчальний процес і програми ВНЗ адаптовані до Болонської системи. Освіта в Словаччині повністю відповідає європейським стандартам, ВНЗ мають прекрасну репутацію, а дослідницька база нічим не відрізняється від інших країн Європи.

ОСВІТА В СЛОВАЧЧИНИ

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Середня освіта

У Словаччині діти йдуть в школу у віці 6 років. Початкова школа складається з двох рівнів – з першого класу по четвертий і з п’ятого по дев’ятий. Після закінчення дев’ятого класу школярі продовжують навчання в середній школі, яка може тривати 4-5 років. Випускники вступають до ВНЗ у віці 19-20 років.

Після закінчення початкової школи учень / учениця і його / її батьки повинні вирішити, чи буде він / вона вступати до ВНЗ. Залежно від цього дитина може вибрати одну з опцій навчання:

В гімназії. Тут протягом 4 років учень готується до вступу в університет. Існують спеціальні гімназії, наприклад, з поглибленим вивченням іноземних мов. Також існують гімназії, в яких навчання триває 8 років, правда, надходять в них відразу після четвертого класу початкової школи.
У середній спеціалізованій школі, яка дає прикладні знання і готує молодших спеціалістів. Пропонуються практичні напрями навчання, наприклад, техніко-економічне, педагогічне, охорона здоров’я. Після завершення навчання в спеціалізованій школі випускник має право вступати до університету.
В середньому професійному училищі. Ведеться підготовка фахівців робітничих професій. Тривалість навчання – 1-3 роки.

Навчання в державних школах безкоштовне. Також існують приватні школи з платним навчанням. Великою популярністю користується білінгвальне освіту, яке можна отримати в деяких чотирирічних школах і восьмирічних гімназіях. Це навчання безкоштовно і проводиться англійською, французькою або німецькою мовами.

Вища освіта

У Словаччині діють близько 20 державних і 10 приватних університетів. Вищі навчальні заклади діляться на два типи: університети та ВНЗ університетського типу, найчастіше, спеціалізовані.

Структура вищої освіти складається з таких етапів:

Бакалаврат (3-4 роки).
Магістратура (2-3 роки). Слід зазначити, що ця щабель трохи відрізняється для випускників технічного, сільськогосподарського та економічного напрямків. Вони отримують ступінь інженера.
Докторантура (3-4 роки).

При надходженні в словацькі ВНЗ іноземним абітурієнтам потрібно знати словацьку мову. Всі документи абітурієнта повинні бути апостильовані, переведені на словацьку і завірені нотаріально.

В агентстві Student Travel ми з радістю допоможемо вам розібратися з усіма тонкощами навчання в Словаччині і надходження в словацькі ВНЗ!

Виберіть розділ

Запишись

на одну з програм прямо зараз

star star star

ти отримаєш

унікальну можливість

здійснити свої мрії

    [recaptcha]