ПОЛЬША

Польща – прекрасна європейська країна, що входить до складу Європейського Союзу та Північно-Атлантичного Альянсу – НАТО, є близьким сусідом і надійним партнером України і українців. Географічна i культурна близькість, а також схожість української та польської мов мають великий вплив на те, що українці відчувають себе в Польщі майже як вдома.

ОСВІТА В ПОЛЬЩІ

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Середня освіта

Навчання в базовій школі (szkoła podstawowa) починається з семирічного віку і триває вісім років. Передбачати два етапи. З 1 по 3 клас у дітей немає чіткого поділу на предмети і строгих вимог до тривалості уроку. Практично всі предмети (крім іноземної мови, музики і фізкультури) у учнів молодших класів веде один вчитель. З 4 по 8 клас кожен педагог веде окремий предмет. Перелік предметів практично не відрізняється від тих, які викладаються в українських школах. За бажанням батьків викладаються релігія або етика.

Після восьмого класу учні здають підсумкові іспити – з польської мови, іноземної мови та математики.

Закінчивши вісім класів, школярі повинні вибрати для продовження навчання одну з опцій: ліцей, технікум або професійну школу. По-польськи цей етап навчання називається «szkoły ponadgimnazjalne». На цьому ступені школярі навчаються чотири роки і вступають до ВНЗ у віці 18-19 років.

Для вступу до університету польський випускник повинен здати «матуру» – сукупність іспитів. Польський та іноземна мова здаються усно. Також польська мова, іноземна мова та математика (це все обов’язкові предмети) здаються письмово, а ще учень вибирає для здачі три додаткових предмета.

Вища освіта

Освіта Польщі є частиною Болонського процесу, тому тут ви можете отримати ступінь бакалавра, магістра або доктора філософії, як і в інших європейських університетах. Виняток становлять технічні спеціальності, де за 3,5 – 4 роки можна отримати диплом інженера. Деякі спеціальності передбачають неподільну магістратуру, для проходження якої необхідно 5 років.

Для безкоштовного навчання у ВНЗ Польщі польською мовою іноземець повинен мати карту поляка, вид на проживання або пройти спеціальний конкурс в університеті (багато університетів пропонують безкоштовні місця для іноземців).

Виберіть розділ

Запишись

на одну з програм прямо зараз

star star star

ти отримаєш

унікальну можливість

здійснити свої мрії

    [recaptcha]