ЛИТВА

ОСВІТА В ЛИТВІ

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Середня освіта

З 7 років діти в Литві мають навчатися в школі. За бажанням батьків дитину можуть узяти до першого класу з 6 років. Початкова освіта триває 4 роки. До речі, у Литві обов’язковою є дошкільна початкова освіта, зазвичай у дитсадках, де детині прищеплюють навички мислення й допомагають розвинути дрібну моторику.

Середня освіта триває 6 років і складається з двох етапів: неповної (5-8 і 9-10 класи) і повної середньої освіти (11-12 класи). Більшість литовських школярів відвідує безкоштовні державні школи. Також існують гімназії та католицькі школи. Іноземці, які бажають навчатися в литовській загальноосвітній школі, можуть пройти спеціальний курс із вивчення литовської мови. Щоправда, у Вільнюсі є кілька приватних шкіл , у яких викладання ведеться англійською.

Після 10 класу учні можуть скласти іспити з литовської мови, математики та рідної мови, якщо це не литовська, і після цього отримувати професійну підготовку. Також після 10 класу підлітки можуть продовжувати навчання в 11- 12 класах для підготовки до вступу до університету. Навчання у цих класах не
обов’язкове.

Усі випускники складають іспити з литовської мови та ще одного предмету за вибором, щоб отримати атестат. Для тих, хто хоче вступати до вишу, кількість іспитів збільшується до трьох, максимально – до шести з різних предметів.

Вища освіта

Після завершення школи випускники можуть продовжити навчання в університетах, академіях, колегіях та семінаріх. У колегіях можуть навчатися всі, у тому числі й іноземці, з 19 років. Відмінність колегій від університетів полягає в тому, що в них після 3-4 років навчання выпускнику присвоюється професійна кваліфікація, а в університеті – ступінь бакалавра. Таким чином, колегії дають прикладні знання. Тут можна отримати спеціальність економіста, менеджера, технолога.

Для того, щоб отримати ступінь бакалавра, необхідно навчатися в університеті 3,5-4,5 роки. Ступінь магістра можна отримати за 1,5-2 роки.

Навчання відбувається литовською, але можна готувати письмові та дослідницькі роботи англійською.

До найкращих вишів Литви належать Вільнюський університет, Каунаський технологічний університет, Вільнюський технічний університет Гедиміна, університет Миколаса Ромеріса.

Виберіть розділ

Запишись

на одну з програм прямо зараз

star star star

ти отримаєш

унікальну можливість

здійснити свої мрії

    [recaptcha]