ЛАТВІЯ

Латвія – держава в Північній Європі, яке славиться не тільки своїми природними красотами і пляжами на березі Балтійського моря. Це ще й унікальна мультикультурна країна. Її членство в Євросоюзі відкриває масу переваг для навчання, а освіту високо цінується в інших країнах світу. Латвія тісно співпрацює з усіма державами ЄС в науковій сфері, тому для студентів тут відкривається безліч нових можливостей. Вони можуть не тільки отримати високу кваліфікацію, а й поповнити базу знань, беручи участь в програмах обміну. При цьому навчання в Прибалтиці – одне з найдоступніших в Європі.

ОСВІТА В ЛАТВІЇ

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Середня освіта

Обов’язкова середня освіта в Латвії триває 9 років. Після 9 класу учень можу продовжити навчання за власним бажанням, обравши спеціальний коледж, гімназію або ремісниче училище. Профіль навчання можу бути загальноосвітнім, гуманітарно-соціальним, математично-біологічним або професійним. Завдяки професійній середній освіті можна отримати спеціалізацію в мистецтві, медицині або бізнесі.

У державних школах Латвії навчання ведеться в основному латиською мовою, але багато навчальних закладів пропонують викладання російською. Також є привтані школи, у яких можна навчатися російською, англійською або французькою мовами. Але слід відзначити, що з 2020 року всі школи Латвії
поступово переходять на викладання виключно латиською мовою, в тому числі й приватні.

Іноземні учні також мають відвідувати школу. Зарахування відбувається на основі попередніх оцінок. Школа може запропонувати допомогу у вивченні мови.

Вища освіта

Система освіти Латвії відповідає Болонській системі. Бакалаврський ступінь можна отримати на 3-4 роки навчання, магістерський – за 1-2 роки. Після завершення магістратури випускник можу продовжити навчання в докторантурі (3-4 роки).

Іноземні абітурієнти мають подати своє свідоцтво про здобуття середньої освіти на державну експертизу. Після цього вони можуть претендувати на навчання в латиських вишах.

Найкращими вишами країни вважаються Латвійський університет і Ризький технічний університет, які входять до 1000 найкращих вишів світу за даними рейтингу QS World University.

Виберіть розділ

Запишись

на одну з програм прямо зараз

star star star

ти отримаєш

унікальну можливість

здійснити свої мрії

    [recaptcha]