Італія

Ця європейська країна у більшості людей асоціюється з старовиною і витоками сучасних знань. Тут народився міжнародна мова медиків – латинь, відкрився найстаріший з нині існуючих ВНЗ – Болонський університет, побудовані будівлі, що стали зразком для класичних архітектурних стилів. Зародилися течії в світі мистецтва, філософії та освіти, які давали назву цілим епохам.

У поєднанні з чудовим, теплим кліматом і ласкавим морем, всі ці особливості роблять вищу освіту в Італії вкрай привабливою для іноземних студентів.

ОСВІТА В ІТАЛІЇ

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Середня освіта

Іноземні учні можуть вчитися в Італії тільки в міжнародних школах або приватних школах-пансіонах.

Італійці йдуть в школу з 6 років. Початкова школа триває з 6 до 10 років, на цьому етапі вивчаються такі загальноосвітні предмети, як читання, письмо, арифметика, малювання. За бажанням вивчається релігія.

Після п’яти років навчання в початковій школі учні здають іспити і отримують атестат початкової школи. Після цього до 14 років діти продовжують навчання на першому ступені середньої освіти. Серед обов’язкових предметів на цьому етапі – італійську мову, математика, історія, географія, природничі науки, іноземна мова, музика, мистецтво.

Після закінчення середньої школи випускники в віці 14 років вступають навчальні заклади, які також відносяться до системи середньої освіти, але дають можливість отримати спеціалізовану підготовку. До таких закладів належать вищі школи та ліцеї. Навчання на цьому етапі триває до 19 років. Вищі школи можна порівняти з нашими коледжами, технікумами або школами мистецтв. Тут дають прикладні знання і готують випускників до майбутньої професії. У ліцеях основна увага приділена підготовці до вступу в університет. Ліцеї діляться на три типи: класичний, технічний і природничо-науковий. Диплом ліцею дає право вступати до університету.

Вища освіта

Вища освіта в Італії можна розділити на два сектори: університетський і неуніверситетський. До другого належать заклади професійної освіти і освіти в області мистецтв.

Етапи вищої освіти практично відповідають загальноєвропейській системі, хоча називаються по-іншому. Перший цикл закінчується отриманням диплома laurea (C.L.), що відповідає бакалавріату. Тривалість навчання – 4-6 років. Другий цикл триває 3 роки і закінчується отриманням диплома Diploma universitario (C.D.U.). Також цей ступінь можна отримати, закінчивши дворічний курс спеціалізації.

Деякі програми в області медицини, ветеринарії, фармацевтики, архітектури не передбачають поділ на етапи бакалаврату та магістратури. Для того, щоб закінчити одну з таких програм, слід відучитися 5-6 років.

Обов’язково слід зазначити італійська освіта в сфері моди. Саме в Італії слід навчатися тим, хто бажає пов’язати своє майбутнє зі світом дизайну і моди. Тут розташовані найкращі школи дизайну в світі, наприклад, Domus Academy, Haute Future Fashion Academy, Istituto Marangoni, Florence University of the Arts. Навчатися ви можете як на італійському, так і на англійській мові.

Виберіть розділ

Запишись

на одну з програм прямо зараз

star star star

ти отримаєш

унікальну можливість

здійснити свої мрії

    [recaptcha]