ФРАНЦІЯ

Ця країна – справжній рай для студентів. Вища освіта у Франції позиціонується як повністю безкоштовна (університет Артуа, Жюля Верна, Бургундії), існує тільки адміністративний внесок. Він для кожного навчального закладу різний, але зовсім невисокий. При цьому студентам виплачується безліч стипендій, які виділяє уряд, міністерства, університети та інші організації. Є ряд пільг, розрахованих саме на цю категорію населення, які включають різноманітні знижки на проїзд, їжу і т.д

ОСВІТА У ФРАНЦІЇ

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Середня освіта

Початкову освіту у Франції починається з 6 років з підготовчого циклу. Початковий цикл передбачає кілька напрямків навчання: життя в суспільстві, французьку мову, математика, пізнання світу, художнє виховання.

Середнє повну освіту складається з двох рівнів – навчання в коледжі (триває 4 роки) і в ліцеї (3 роки). Навчання в коледжі обов’язково для всіх і складається з 3 рівнів:

Цикл адаптації після початкової школи.
Центральний цикл (5 і 4 клас). На цьому етапі школярі готуються до вибору майбутньої професії. Також в цей час пропонується факультативне вивчення латині.
Цикл вибору професії (3 клас). На цьому етапі учні обирають один з трьох напрямків: загальна освіта, технічне чи професійне.

Після закінчення 3 класу школярі здають іспити і отримують diplôme national du brevet. Після цього учні записуються в ліцей. Існують 3 типи ліцеїв: загальний, технологічний, професійний. У загальних ліцеях за підсумками іспитів школярі отримують свідоцтво Baccalaureat francais, що дає право вступу до ВНЗ. Після технологічного ліцею випускники складають іспити за своєю спеціальністю і можуть продовжити навчання в університеті за нею ж. Навчання в професійних ліцеях закінчується видачею свідоцтва про професійну придатність. Такий сертифікат не дає права продовжувати навчання у ВНЗ.

Вища освіта

Система вищої освіти Франції схожа з загальноєвропейської, але має кілька невеликих відмінностей. Вона включає в себе 3 циклу, порівнянних з бакалаврат, магістратура та аспірантурою.

Перший цикл триває 2 роки і закінчується отриманням диплома про загальну університетську освіту (Diplome d’etudes universitaire generales). Цей документ дозволяє працювати менеджером молодшої і середньої ланки.

Другий цикл триває 1 або 2 роки і закінчується отриманням ліцензії (licence) і ступенем ліценціата в першому випадку і ступенем магістра (Maitrise) – у другому.

Третій цикл – додатковий, він дозволяє отримати диплом про спеціальну вищу освіту або дослідний диплом, який, в свою чергу, передбачає подальше надходження в докторантуру та наукову діяльність.

Виберіть розділ

Запишись

на одну з програм прямо зараз

star star star

ти отримаєш

унікальну можливість

здійснити свої мрії

    [recaptcha]