АНГЛИЯ

Хочете отримати класичну освіту, найціннішу та найкращу в світі? Тоді шлях лежить в Англію!
Система освіти в Великобританії двоїста, оскільки діти в Англії, Ірландії та Уельсі вчаться за одним алгоритмом, а в Шотландії – за зовсім іншим. Ми будемо розглядати саме Англію, як зразок системи освіти, і тут важливо те, що абсолютно всі діти у віці від 5 до 16 років зобов’язані отримати загальне шкільну освіту, а ось де і як дитина буде вчитися вже залежить від багатьох факторів.
В Англії існує 2 типи шкіл – державні і приватні. Як правило, державні школи безкоштовні, а приватні приймають іноземних громадян, вважаються більш престижними і, звичайно ж, навчання в них відбувається на платній основі.

ОСВІТА В АНГЛІЇ
Загальна інформація
За типом процесу навчання, в Англії є школи – пансіонати, з проживанням, як правило, в монастирях, школи повного циклу навчання, де діти вчаться з 3 років (дитячий садок), потім початкова школа, середня школа і старша школа, що закінчується до 18 років, а також школи розділені по віковим групам від дитячого садка і до школи підготовки до університету. Крім цього, в Англії є окремо школи для дівчаток і окремо для хлопчиків. В цілому система шкільної освіти побудована дуже надійно, що і дає високі результати успішності і престижності англійської освіти в світі. Здобути освіту у Великій Британії – мабуть, половина шляху до успіху, оскільки з таким дипломом Вас охоче приймуть на роботу в будь-якій країні світу.

Після отримання сертифікату про повну загальну середню освіту, учень може або йти на роботу, або далі готуватися до вступу в університет. Підготовка відбувається по 2 – річної програми A2-levels, без проходження якої зарахування до ВНЗ неможливо.

Вища освіта в Англії платне для всіх, як для своїх громадян, так і для іноземців, хоча, для іноземців воно і дорожче, Не всі англійці можуть собі дозволити вчитися в університеті.

Крім плати за освіту, є список вимог для вступу до ВНЗ, серед яких:

обов’язкова здача мовних іспитів – тестів IELTS, TOEFL;
виписка з шкільного атестата про закінчену середню освіту, перекладена англійською мовою;
рекомендації від шкільних викладачів (в письмовому вигляді);
мотиваційні есе від абітурієнта;
обов’язковий пакет документів, що засвідчують особу студента.
Англійські школи-пансіони

Часто іноземні школярі починають своє навчання в Великобританії з середніх або старших класів. Багато іноземців надходить в англійські школи-пансіони, вибираючи якісне класичне освіту, усталені традиції і передову методику навчання.

У Великобританії налічується понад 2000 пансіонів. У приватних школах навчальна програма максимально насичена різноманітними дисциплінами. Обов’язкове увага приділяється спорту: тенісу, футболу, баскетболу, регбі, гольфу, плавання. У більшості пансіонів розроблені свої програми з мистецтва, є театри, симфонічні оркестри, джазові ансамблі.

Зазвичай набір в приватні школи-пансіони проводиться при переході дитини з одного освітнього рівня на інший. Наприклад, це вік 11-13 років (перехід в середню школу) або 16 років (початок програми підготовки A-Level). Бронювати місце в школі слід не пізніше, ніж за рік до початку навчання. Для такого бронювання слід заповнити реєстраційну форму на сайті школи. Найлегше звернутися до офіційних посередників-представникам школи в Україні, які допоможуть з подачею заявки і збором необхідних документів.

Якщо рівень знань дитини і його англійської мови відповідає вимогам школи, навчальний заклад надсилає офіційне запрошення для відкриття візи і рахунок на оплату навчання.

Оплата навчання відбувається кожен триместр. Зимовий триместр в приватних школах починається у вересні, а закінчується в другій половині грудня. Весняний триместр триває з початку січня до кінця березня, а річний – з середини квітня до першої половини липня.

Зазвичай заняття починаються у вересні, але в деяких приватних школах Англії нові учні можуть починати навчання на початку будь-якого триместру.

 

Середня освіта в Англії

Британські школярі вступають до школи вже в 4-5 років і продовжують навчатися протягом 13 років. Система середньої освіти Великобританії складається з таких елементів:

Primary school (початкова школа, 4 -11 років)

З 1 по 6 клас початкової школи діти активно розвивають свої творчі та дослідницькі навички. Основна мета навчання на цьому етапі – навчитися ефективно взаємодіяти з однолітками, вести конструктивний діалог, робити висновки.

Secondary school (середня школа, 11 – 14 років)

Велика увага приділяється роботі в групах, дискусій.

GCSE (General Certificate of Secondary Education) (програма підготовки до отримання сертифіката про середню освіту)

З 14 до 16 років школярі повинні вибрати майбутню спеціалізацію. В цей час в школі пропонується кілька обов’язкових предметів, а також дисципліни на вибір, наприклад, мистецтво, дизайн, бізнес, іноземні мови. В кінці 2-річного навчання випускники складають іспити і отримують сертифікат з балами від A до G.

A-Level (національна програма підготовки до вступу до ВНЗ).

Програма триває 2 роки, і після її закінчення випускники здають іспит A-Level, який і є основою для зарахування в британський університет.

Можливості для українських випускників

Випускнику української школи, яка бажає навчатися в університетах Великобританії, також доведеться закінчити програму A-Level, щоб покрити академічну різницю. Але є і ще один варіант – вступити на програму міжнародного бакалаврату (International Baccalaureate). Вона схожа на попередню, але готує абітурієнтів до вступу не тільки в бр

Виберіть розділ

Мовні школи ДЛЯ ДОРОСЛИХ

Список учебных заведений

Список учебных заведений

Тип учебного заведения


Мовні школи ДЛЯ ДІТЕЙ

Список учебных заведений

Список учебных заведений

Тип учебного заведения


Запишись

на одну з програм прямо зараз

star star star

ти отримаєш

унікальну можливість

здійснити свої мрії

    [recaptcha]